Rok szkolny 2009/2010

W naszym przedszkolu odbył się już pierwszy w tym roku konkurs plastyczny "Wspomnienia z wakacji". Został on podzielony na dwie grupy: 4-5-latki oraz grupa "0". Najlepsze prace zostały ocenione i wyłoniliśmy zwycięzców. W grupie dzieci 4-5 letnich: I miejsce - Paulina Mruczek, II miejsce - Dorota Boduch, III miejsce - Wiktoria Osadnik oraz Kinga Senczyszyn. W grupie "0": I miejsce - Ilona Porada, II miejsce - Klaudia Bąk oraz Patrycja Pogoda, III miejsce Dominik Dymiński oraz Wojtek Polak. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody. GRATULUJEMY!!!!

Po raz kolejny już w przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka i zerówkowicza. Dzieci miały do wykonania różne ciekawe zadania sprawnościowe, odgadywały zagadki, śpiewały i tańczyły. Zabawa była wspaniała. Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie dyplomów.

Byliśmy organizatorem konkursu miejskiego "Zwierzęta w bajkach z różnych stron świata ". W rozgrywkach odbywających się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy, uczestniczyło 11 chorzowskich przedszkoli. Trzy przedszkola zdobyły równorzędne pierwsze miejsce : nasze Przedszkole nr9, Przedszkole nr11 i Przedszkole nr16 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. A rodziców jak zwykle zachęcamy do czytania dzieciom

W październiku mieliśmy odwiedziny pana policjanta. Rozmawialiśmy o zasadach ruchu drogowego oraz o bezpieczeństwie na ulicy i w domu. Dzieci otrzymały światełka odblaskowe, aby mogły być wieczorem widoczne przez kierowców. Uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym miejskim organizowanym przez Komisariat Policji w Chorzowie: "Bezpieczne wakacje 2009". Zdobyliśmy nagrody i wyróżnienia!

Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji: "Cała Polska czyta dzieiom". Młodzież z Gimnazjum nr1 w Chorzowie przychodzi co tydzień do jednej z grup i czyta dzieciom bajki.

Co miesiąc wychodzimy do Chorzowskiego Centrum Kultury na audycje: "Mała Akademia Jazzu".

Uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza 2009" (edycja jubileuszowa), w której dzieci zbierały monety groszowe. Celem akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dla organizatorów akcji najważniejszym jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety w dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Braliśmy udział w konkursie miejskim "Wicowe bajtli beranie i śpiywanie". Był to konkurs poświęcony gwarze śląskiej. Zabawa była znakomita. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.

04 grudnia odwiedził nas niezwykły gość! Był to górnik, który przyszedł w stroju galowym. Górnik odpowiadał na zadawane przez dzieci interesujące pytania o pracy w kopalni. Dzieci, które zaprezentowały się w strojach śląskich zaśpiewały dla gościa piosenki.

Do naszego przedszkola przybył również Św. Mikołaj! Dzieci rozmawiały z Mikołajem i śpiewały piosenki. W nagrodę za dobre zachowanie otrzymały słodką paczkę.

W miejskim konkursie plastycznym "Zwierzęta w bajkach" organizowanym przez nasze przedszkole nagrody zdobyli:


A wyróżnienia zdobyli:

Dziękujemy wszystkim rodzinom, które brały udział w konkursie na najpięniejszą wykonaną samodzielnie ozdobę świąteczną. Prace bardzo nam się wszystkim podobały

W naszym przedszkolu odbyły się Spotkania Świąteczne z rodzicami. Wspólnie śpiewalismy kolędy, pastorałki, wykonywaliśmy stroiki. Atmosfera była bardzo miła.

Pozostając w nastroju świątecznym zorganizowane zostało "Kolędowanie przy choince" . Każda grupa wykonała jedną ulubioną kolędę, dzieci rozwiązywały świąteczne zagadki. Był również wspólny śpiew kolęd przy akompaniamencie pianina i instrumentów perkusyjnych a wszystko to przy blasku choinki.

W styczniu każda grupa zaprosiła do przedszkola babcie i dziadków, aby razem uczcić wspaniały dzień w roku - "Święto babci i dziadka". Były pokazy artystyczne, życzenia i upominki. Atmosfera była bardzo uroczysta.

Nasze dzieci występowały przed mieszkankami Domu Pomocy Społecznej, aby również i tam zanieść radość, a schorowanym paniom zagościł uśmiech na twarzach

Uczestniczyliśmy w miejskim konkursie wiedzy o Chorzowie, oraz konkursie plastycznym : "Najpiękniejsze miejsca w Chorzowie", gdzie uzyskaliśmy dwa WYRÓŻNIENIA ! Gratulujemy Oli i Julce!

"Bal w przedszkolu" to bylo to, na co dzieci czekały z utęsknieniem. Było wspaniale! Piękne stroje, zabawa razem z panem wodzirejem, konkursy, poczęstunek, po prostu super! Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

15 marca dzieci były gośćmi Szkoły Muzycznej, w której miały okazję obejrzeć bajkę muzyczną "Piotruś i wik" oraz zapoznać się z różnymi instrumentami. Być może niektóre z nich będą już wkrótce pogłębiać swoje zainteresowania muzyczne właśnie w tej szkole.

Oliwia z grupy "Kubusie" uczestniczyła w VIII Konkursie Przedszkolnym "Mały Europejczyk" w kategorii plastyka. Dzieci losowały jedno z czterech państw Unii: Polskę, Bułgarię, Łotwę, Hiszpanię, a zadaniem było namalować charakterystyczny obiekt danego państwa. Oliwia wylosowała Polskę i namalowała Smoka Wawelskiego. Za udział w konkursie otrzymała dyplom i nagrodę.

Nasze dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pisarką Bogusławą Hodyl. Rozmawiały na temat jej pracy zawodowej, a na koniec obejrzały teatrzyk; "Strach na wróble".

Troje dzieci z grupy "Tygryski" prezentowało nasze przedszkole w Happeningu ekologiczno - plastycznym: "Przyjaciele ziemi", który odbył się przy budynku Poczty Głównej na ulicy Wolnośći.
Dzieci z grupy "Kubusie" oraz z grupy "Motyle" występowały na scenie Domu Kultury, gdzie odbył się V Integracyjny Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Kubuś Puchatek". Piękne występy zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami.
Grupa "Kubusie" brała udział w Festiwalu Oddziałów Integracyjnych "Nie jestes sam", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 w Chorzowie. Wybraliśmy kategorię wokalno-instrumentalną. Piosenką "Piłka Oli" wraz z instrumentacją perkusyjną wyśpiewalismy III miejsce. Gratulujemy artystom!!! Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Nasze cheerleaderki z grupy "Smerfy" w konkursie miejskim wytańczyły wyróżnienie. Również serdecznie gratulujemy!!!

Dwoje dzieci z grupy "Kubusie" i troje z grupy "Tygryski" wzięło udział w II Paraspartakiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez Przedszkole nr 16. Otrzymaliśmy puchar, medale oraz dyplomy za wspaniałe współzawodnicto. Zdjęcia do obejrzenia w galerii

11 maja odbył się konkurs recytatorski dla wszystkich grup naszego przedszkola pod hasłem: "Jestem przyjacielem przyrody". Dzieci pięknie recytowały wiersze, za które otzrymały dyplom dla grupy otaz słodką niespodziankę.

14 maja natomiast odbył się konkurs piosenki dla wszystkich grup naszego przedszkola pod hasłem "Wiosna to pora radosna". Wszystkie grupy oraz soliści, którzy pięknie zaśpiewali piosenkę otrzymali dyplomy oraz słodką niespodziankę.

Grupa "Smerfy" wzięła udział w Festiwalu Przedszkolaków "Bobas 2010". Zajęłą I miejsce!! GRATULUJEMY!!!

20 V odbyły się "Małe warsztaty artystyczne" o Unii Europejskiej dla dzieci 6-letnich naszego przedszkola. Dzieci z uwagą słuchały informacji o wybranych krajach Unii Europejskiej, słuchały hymnu Unii, hymnu Polski. Oglądały prace wykonane przez Oliwię na konkurs "Mały Europejczyk", uczyły się podstawowych kroków polki, walca wiedeńskiego oraz tańczyły "Taniec Francuski". Podzielone na cztery grupy miały za zadanie naszkicować wieżę Eiffla oraz Big Ben, następne grupy malowały Krzywą Wieżę oraz Smoka Wawelskiego. Na koniec warsztatów dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo.

1 czerwca to oczywiście Dzień Dziecka! Nasze dzieci uczestniczyły w konkursach i dyskotece. Wszystkie miały pomalowane twarze i wyglądały wspaniale! Dzień pełen wrażeń upłynął bardzo miło.

7 czerwca sześcioro dzieci z grupy "Smerfy" uczestniczyło w Chorzowskiej Spartakiadzie Przedszkolaków. Rywalizacja była połączona z zabawą. Dzieci przyjechały zmęczone a zarazem zadowolone.