Rok szkolny 2010/2011
10 września odbył sie festyn przedszkolny, w którym uczestniczyły całe rodziny naszych przedszkolaków. Pogoda na szczęście dopisała, więc bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym.Więcej zdjęć znajduje sie w galerii.

We wrześniu odbył się konkurs plastyczny na terenie naszej placówki pt. "Wspomnienia z wakacji". Z poszczególnych grup zostały wyróżnione po dwie prace. Nagrody zdobyli: Ela G. i Maja M. z grupy "Biedronki" Dominika S. i Radek L. z grupy "Motyle" Paulina M. i Dominika L. z grupy "Żabki" Wiktoria B. i Alicja F. z grupy "Kubusie" Julia L. i Dorota B. z grupy "Tygryski" Zwycięzcom konkursu GRATULUJEMY!

Pod koniec września odbyło sie uroczyste pasowanie na przedszkolaka i zerówkowicza. Nowi przedszkolacy i starszacy dostali dyplomy świadczące o włączeniu ich w poczet pełnoprawnych członków naszej wcale nie małej społecznosci.


 
Więcej zdjęć w galerii.

Na terenie przedszkola gościliśmy teatrzyk z przedstawieniem "Jesienne opowieści""

Sześciolatki uczestniczyły w pierwszym spotkaniu z cyklu "Pogodomy po ślonsku", które prowadzi pan Marek Szołtysek w Chorzowskim Centrum Kultury

Żabki i Tygryski w październiku były w Planetarium i miały okazję oglądać "Światełka na niebie". Widok rozgwieżdżonego nieba pod kopułą planetarium zrobił na dzieciach niesamowite wrażenie. Być może nie była to ostatnia taka wycieczka.

Kolejny już rok niektóre grupy naszego przedszkola uczestniczą w "Małej Akademii Jazzu". Spotkania z osobistościami muzyki odbywają się co miesiąc w Chorzowskim Centrum Kultury.

Zwiedziliśmy Muzeum w Chorzowie, gdzie oglądaliśmy wystawę "Z dziejów pieniądza" oraz uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych "Jak powstaje medal".

"Żabki" i "Tygryski" wzięły udział w "Wielkim Festiwalu Piłkarskim dla dzieci" . Zabawa była znakomita. Były piłkarskie konkursy, spotkania z zawodnikami Klubu "Ruch Chorzów". Każde dziecko otrzymało pamiątkową koszulkę oraz dyplom.

Gościliśmy na terenie przedszkola przedstawicieli Straży Miejskiej oraz Policji, którzy w praktyczny i przystępny sposób pokazali dzieciom jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym

Obchodziliśmy również "Dzień zwierzaka", w którym podczas gier i konkursów sprawdzilismy naszą wiedzę o naszych braciach mniejszych

Pod koniec listopada byliśmy organizatorami miejskiego konkursu wiedzy "Wróżki, elfy i skrzaty". Delegacja naszych przedszkolaków: Dorota B. i Remik M. z Tygrysków - zajęła w tych rozgrywkach IV miejsce

Pani Bogusia urządziła dla wszystkich święto misia, w którym wzięły udział dzieci wszystkich grup

Na początku grudnia odwiedziła nas para tancerzy w strojach śląskich ortaz górnik. Dzieci nauczyły się tańca regionalnego "Trojak" i wiele dowiedziały się o pracy górnika w kopalni

6 grudnia niespodziewanie odwiedził nas Mikołaj wraz ze swoją Śnieżynką i wróbelkiem, który podarowwał grzecznym dzieciom prezenty a niegrzecznym przykazał poprawę. Więcej zdjęć w galerii.

Przed Świętami w grupach odbyły się spotkania opłatkowe z rodzicami, a dzieci z grupy Tygrysków zaprezentowały wszystkim swoje jasełka. Była to okazja do wspólnego kolędowania i odgadywania zagadek związanych z Bożym Narodzeniem i związanymi z tym świętem tradycjami

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza 2010". Jak co roku zbieralismy grosiki, a uzbieraną sumę przekazaliśmy fundacji "Nasz Dom". Więcej informacji o fundacji na stronie www.towarzystwonaszdom.pl Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w akcji i liczymy na Was w kolejnym roku szkolnym.

Dzieci z grupy "Tygryski" i "Kubusie" odwiedziły mieszkanki Domu Pomocy Społecznej. "Tygryski" przedstawiły "Jasełka", "Kubusie" zaśpiewały świąteczne piosenki oraz wyrecytowały wiersz. Potem było wspólne śpiewanie kolęd.

4 stycznia w naszym przedszkolu odbył się fantastyczny Bal Karnawałowy prowadzony przez profesjonalnego wodzireja!!! Były tańce, konkursy a w przerwie zabaw poczęstunek. zdjęcia w naszej galerii

W związku z realizacją programu ekologicznego w naszej placówce przedszkolaki starają się pomagać zwierzętom zimą

10 lutego mieliśmy okazję oglądać wyśmienite przedstawienie kukiełkowe pt. "Kocmouszek", w którym w zabawny sposób dzieci przypomniały sobie jak ważne jest zachowywanie czystości wokół siebie oraz właściwe dbanie o higienę jamy ustnej i ciała

W lutym odbył się na terenie przedszkola konkurs plastyczny "Zimowy obrazek". Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach: dzieci młodszych:


Dzieci starsze:

Wreszcie doczekaliśmy wiosny! W związku z tym radosnym wydarzeniem w przedszkolu odbył się konkurs plstyczny "Wiosna na plakacie". Przedstawiciele wszystkich grup uzyskali nagrody w postaci kolorowaek i kredek, ich prace można zobaczyć na podstronach poszczególnych grup

Pierwszy dzień wiosny był dla naszych przedszkolaków "Zielonym dniem" - wszystkie dzieci i nauczyciele mieli na sobie zielone stroje, by tym radosnym kolorem powitać wiosnę

Roksana z grupy "Tygryski" uczestniczyła w miejskim konkursie "Mały Europejczyk" w kategorii plastyka, gdzie zajęła III miejsce.Gratulujemy ! A oto Roksana na stanowisku pracy i obok swojej nagrodzonej pracy.

Zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Muzycznej na przedstawienie "Muzyczny spacer z balonikiem". Poznaliśmy instrumenty muzyczne, na których uczą się grać uczniowie tej szkoły.

Gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk z przedstawieniem "Wiosenne porządki wiewiórki"

W naszym przedszkolu odbył się kolejny raz konkurs piosenki. Każda grupa pięknie zaśpiewała wybraną piosenkę, za co otrzymała dyplom. Przedstawiciele poszczególnych grup zaśpiewali piosenkę solo. Grupę "Krasnale" reprezentowała Emilka. Grupę "Biedronki reprezentował Filip. Grupę "Motyle" reprezentowała Oliwia. Grupę "Żabki" reprezentowała Julia. Grupę "Tygryski" reprezentowała Roksana. Grupę "Kubusie" reprezentowała Alicja. Soliści otrzymali dyplom oraz nagrodę. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Grupa "Kubusie" i "Żabki" wzięła udział w Integracyjnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej: "Kubuś Puchatek". Zdjęcia naszych artystów znajdzieci w galerii.

W Chorzowie odbył się równiez Festwal Oddziałów Integracyjnych "Nie jesteś sam", w którym wzięła udział grupa Kubusi. Alicja za swoją piosenkę zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

Reprezentanci grup "Kubusie" i "Tygryski" uczestniczyli w zabawach integracyjnych: "Razem weselej", które odbyły się w przedszkolu nr 12 w Chorzowie. Zdjęcia w galerii.

W maju w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski dla dzieci ze starszych grup. Tematem wierszy była przyroda.Zdjęcia w galerii

W Dzień Dziecka nauczycielki przygotowały specjalną niespodzianką dla naszych wychowanków - teatrzyk kukiełkowy "O małym smoku, który chciał być duży" w wykonaniu własnym. Zdjecia w galerii.

Reprezentanci grup integracyjnych uczestniczyli w Paraspartakadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez przedszkole nr 16 w Chorzowie. Była to okazja do spotkania, rywalizacji sportowej i odpoczynku przy słodkim poczęstunku. Uczestnicy dostali dyplomy i medale. Zdjęcia w galerii.

13 czerwca trzema autokarami udaliśmy się na wycieczkę do koszęcińskich lasów na poszukiwanie skarbów. Dzięki temu, że pogoda dopisała mieliśmy możliwość dobrej zabawy na łonie przyrody. Były kiełbaski z grila i słodki poczęstunek, śledzenie piratów w lesie oraz zabawy na placu zabaw, czyli wszystko czego do szczęścia potrzeba. Po południu nieco zmęczeni ale zadowoleni, cali i zdrowi wróciliśmy do przedszkola. Zdjęcia w galerii.

Nasze przedszkole uzyskało Ceertyfikat potwierdzający tytuł "Kubusiowego Przyjaciela Natury"