Rok szkolny 2011/2012
We wrześniu na terenie naszej placówki odbył się konkurs plastyczny na temat: "Wspomnienia z wakacji" Z każdej grupy zostały wyróżnione prace, a dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Z grupy "Krasnale" - nagrodę otrzymała Wiktoria, Z grupy "Biedronek" wyróżniono pracę Martyny, z grupy "Motyli" nagrody otrzymali Vanessa i Bartek, z grupy Kubusie" - nagrodzono prace Wiktorii i Patryka, z grupy Żabki" - dyplomy i nagrody otrzymali Dominika i Wiktoria, natomiast z grupy "Tygryski wyróżniono prace Kamila i Sebastiana. Wszystim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

W ramach akcji "Wolność Czytania" dzieci z naszego przedszkola obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. "Kłopoty Kopciuszka" przedsztawiony przed Chorzowskim Centrum Kultury.

Po przyjściu do przedszkola dzieci narysowały ilustracje do obejrzanego przedstawienia.

Dzieci z grup integracyjnych (Tygryski i Kubusie)oraz Motyle i Żabki będą uczestniczyć w tym roku szkolnym w audycjach muzycznych organizowanych przez Chorzowskie Centrum Kultury:

Pierwszy koncert z udziałem klawesynu odbył się pod koniec września.

Nowych i "starych" przedszkolaków powitaliśmy na uroczystym pasowaniu na przedszkolaka i starszaka. Zdjęcia w galerii

W październiku w związku z dniem nauczyciela sprawdziliśmy czy starszaki znają swoje Panie. Dzieci odgadywały która to Pani po głosie, po wygladzie kapci oraz rysowały jej portret

Obchodziliśmy też tydzień zwierząt, podczas którego dzieci dowiadywały się ciekawostek ze świata zwierząt, rozwiązywały zagadki na tenm temat i oglądały niektórych przedstawicieli świata zwierząt na "żywo"

Sześciolatki uczestniczyły w wycieczce do planetarium, gdzie miały okazję podziwiać nowy i bardzo ciekawy pokaz dla dzieci.

Gościliśmy w przedszkolu teatrzyk kukiełkowo-aktorski z przedstawieniem pt. "Dick i jego kot"

Dzieci z grupy "Kubusie" uczestniczyły w "Turnieju piłkarskim" zorganizowanym przez Urząd Miasta Chorzów. Rozegraliśmy mecze z innymi chorzowskimi przedszkolami. Oprócz chłopców: Kuby, Daniela, Dominika, Bryana, Dawida, grały również dziewczyny: Wiktoria, Ewelina oraz Wiktoria! Kuba celnie strzelał do bramki przeciwników i zdobywał gole dla naszej drużyny, a Bryan był wspaniałym bramkarzem, który bronił naszej bramki !!! Walka była zacięta, ale dało nam to wiele radości. Otrzymaliśmy dyplom oraz nagrody.

28 listopada gościem specjalnym była pani policjantka, która pzrypomniała dzieciom zasady jakie obowiązują dzieci przy przechodzeniu przez ulicę, podczas jazdy rowerem oraz w samochodzie czy w autobusie

Reprezentanci naszego przedszkola uczestniczyli w konkursie plastycznym na terenie miasta Chorzów, zorganizowanym przez Przedszkole nr 5: "Co potrafią dzieci zrobić ze śmieci". Tematem przewodnim było "Jesienne drzewo". Alicja z grupy "Kubusie" zdobyła WYRÓŻNIENIE Serdecznie gratulujemy! Nagrodzone prace można zobaczyć w Chorzowskim Centrum Kultury od 02 - 07 grudnia 2011 r.

Nasze przedszkole było organizatorem dwóch konkursów: konkursu wiedzy o bajkach "Księżniczki i królewny" przeprowadzonego w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Lompy przez panią Bogumiłę Mirecką-Michalska i panią Joannę Gilewicz-Ziarko oraz konkursu plastycznego na ten sam temat. W konkursie wiedzy wzieło udział 16 chorzowskich przedszkoli, wyłoniono zwycięzców, ale wszyscy dostali jednakowe nagrody książkowe, ponieważ celem naszym nie jest zachęcanie do rywalizacji ale do zaprzyjaźnienia się z książką. Nasze przedszkole jest oczywiście uczestnikiem akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Wyniki konkursu plastycznego można zobaczyć w galerii.

W piątek 2 grudnia odwiedził nas górnik. Dzieci miały okazję porozmawiać o ciężkiej pracy górników, poznać strój galowy i tradycje górnicze. Z tej okazji dzieci z grupy "Kubusie" przygotowały krótki program artystyczny.

6 grudnia odwiedził nas gość specjalny: Święty Mikołaj.

Uwaga "WIERSZOKLECI"! - nauczyciele z całej Polski biorący udział w naszym konkursie na wiersz dla dzieci, rozwiązanie konkursu znajdziecie pod tym linkiem wiersze

Przed feriami w przedszkolu odbył się bal przebierańców. Były tańce i konkursy, wszyscy bawili się po królewsku! Więcej zdjęć znajdzieci w galerii

Grupy Krasnali, Tygrysków i Kubusi złożyły wizytę mieszkankom pobliskiego Domu Pomocy Caritas, zaśpiewały dla nich kolędy i pastorałki oraz przedstawiły piosenki śląskie

Z okazji dni Babci i Dziadka wszystkie grupy gościły u siebie naszych kochanych dziadków. Były krótkie popisy artystyczne, prezenty, poczęstunek i dużo uścisków. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za wizytę i składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pociechy z wnuków.

Wszystkie grupy z naszego przedszkola były na przedstawieniu teatralnym pt."Kot w butach" w Chorzowskim Centrum Kultury. Dzieci miały możliwość obejrzeć świetne dekoracje, grę aktorską i piosenki a także uczestniczyć w interaktywnych elementach spektaklu.

Reprezentanci przedszkola brali udział w miejskim konkursie wiedzy "Mały Europejczyk" oraz konkursie plastycznym "Bajkowym pociągiem przez Europę". Zdobyli nagrody i dyplomy.

Sześciolatki brały udział w zabawach sportowych w Szkole Podstawowej nr 1 w Chorzowie. Była to okazja do swietnej zabawy i zapoznania się z murami szkoły.

Grupy integracyjne Kubusie i Tygryski wzięły udział w Festiwalu Integracyjnym "Nie jesteś sam". Zdobyły dyplomy i wyróżnienia

Przedstawiciele grup integracynych uczestniczyli w IV Paraspartakiadzie Przedszkolaków. Zdobyli puchar i medale.

4 czerwca wyjechalismy na wycieczkę do Parku Rozrywki w Rybniku. Pogoda okazała się dla nas łaskawa i mimo zachmurzonego nieba nie padało. Zobaczyliśmy ruchome dinozaury, chatke z piernika i inne bajkowe akcesoria oraz skorzystaliśmy z atrakcji na placu zabaw. Więcej zdjęć w galerii.

Po emocjach związanych z udziałem w różncy imprezach, m.in. spartakadzie przeszkolaków, w którym wzięła udział część z grupy Motyli, festynie w Zespole Szkół Technicznych "Mini Euro 2012", w którym wzięła udział grupa Żabek i innych atrakcjach z utęsknieniem czekamy na wakacje.