Rok szkolny 2012/2013
Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym, oj, będzie się działo! Zaczęliśmy od rysowania naszego przedszkola i wspomnień z wakacji. Nagrody i dyplomy za zmagania plastyczne otrzymali: Emilia, Ewelina i Natan z grupy "Kubusie" Maja, Julia i Ela z grupy "Żabki" Martyna, Emilia i Maja z grupy "Motyle" Magda, Dominik i Piotrek z grupy "Tygryski Gratulujemy!!!

We wrześniu odbył się też nasz doroczny festyn z udziałem rodzin przedszkolaków. Były zabawy ruchowe, malowanie, lepienie z masy solnej, tańce z wodzirejem i malowanie buzi. Wszystkim, którzy przynieśli na festyn swoje wypieki jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Pogoda na szczęście dopisała, humory też, zapraszamy na spotkanie za rok.

W październiku odbyło się pasowanie na starszaka, w którym uczestniczyły sześciolatki. Dzieci zapoznały sie z kodeksem postępowania w przedszkolu, wykazały się swoimi umiejętnościami i obiecały być dobrym przedszkolakiem. Zdjęcia w galerii.

8 października w hali sportowej "Hajduki" odbył się turniej piłkarski przedszkolaków, w którym uczestniczyli chłopcy z grupy Żabki: Bartek Ch., Bartek K., Alan B, Dominik B., Oskar D., Mateusz M. oraz Artur, Kamil, Jurek i Fabian. Miło nam poinformować, że nasza drużyna zdobyła I miejsce.

W naszym przedszkolu wciąż coś się dzieje. Jesień obfitowała w konkursy plastyczne, np. każda z grup za pomocą różnych technik plastycznych wykonała swoje jesienne drzewo. Rodzice mieli okazje włączyć się w działania twórcze z dziećmi w konkursie na "coś z niczego" czyli zabawki ekologiczne.

W grudniu w przedszkolu gościliśmy górnika, który odwiedził nas z okazji Barbórki. Dzieci miały okazję zadać gościowi ciekawe pytania oraz obejrzeć występ złożony z wiązanki śląskich piosenek w wykonaniu dzieci z grupy Kubusi.

Miło nam było znów gościć w przedszkolu Mikołaja. Tym razem każde dziecko miało okazję dotknąć Mikołaja i zrobić sobie z nim zdjęcie. Grzeczne dzieci dostały słodkie upominki.

W grudniu cały personel przedszkola zaangażował się w ozdabianie choinki na holu zrobionymi własnoręcznie ozdobami, również rodzice mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami w konkursie rodzinnym na ozdobę choinkową.

Tuż przed świętami w każdej grupie gościli rodzice i opiekunowie na spotkaniach kolędowych.

W styczniu przed balem wszystkie przedszkolaki mogły oserwować pokaz "wirujące farby" uczący kreatywności i tak trudnych pojęć jak: grawitacja i siła odśrodkowa. Wreszcie wszyscy okazali się genialnymi artystami.

Jak co roku w karnawale hucznie bawiliśmy się na balu przebierańców. Więcej zdjęć już wkrótce w naszej galerii.

W styczniu gościliśmy w przedszkolnych grupach dziadków i babcie z okazji ich święta.

W przedszkolu odbyły się różne konkursy wewnętrzne, takie jak: konkurs recytatorski, do którego przygotowywali dzieci rodzice albo konkurs piosenki

W marcu przedstawiciele grupy Żabki: Kamil i Marta wzięli udział w konkursie wiedzy o Chorzowie. Zajęły drugie miejsce. Natomiast grupa Kubusi za skonstruowaną grę o Chorzowie zajeła pierwsze miejsce!

Z okazji Świąt Wielkanocnych poprosiliśmyy rodziców o udział w konkursie rodzinnym na wielkanocną pisankę w dowolnej technice plastycznej płaskiej. Konkurs cieszył sie dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele bardzo pięknych prac świadczacych o telencie i wyobraźni naszych rodziców. Wyróżnione prace zostały nagrodzone upominkami.

W maju gościliśmy na zajęciach i występach popołudniowych nasze kochane mamy.

Z okazji dnia dziecka w naszym przedszkolu odbyły się zabawy i gry sportowe dla dzieci z wszystkich grup. Każde dziecko otrzymało w prezencie książeczkę i słodki upominek.

W ramach wycieczki pojechaliśmy w tym roku do kina w Bytomiu na film pt. Tajemnica Zielonego Królestwa. Film oraz cała wyprawa do kina wszystkim się podobała, polecamy film do obejrzenia z całą rodziną.

Nasi przedszkolacy uczestniczyli w wielu konkursach na terenie Chorzowa: w Spartakiadzie Przedszkolaków, w turnieju piłkarskim, w spartakiadzie dla zespołów integracyjnych oraz w Festiwalu Integracyjnym "Nie jesteś sam" organizowanym przez szkołę podstawową nr 12 w Chorzowie. Grupa "Kubusie zdobyła II miejsce za wykonanie piosenki "W kurniku", natomiast grupa "Tygryski otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki "Maszeruje wiosna". Uczestniczyliśmy również w "Bobasie 2013", na którym Maja M. z Żabek z piosenką solową zdobyła II miejsce. Tomek z grupy "Kubusie" zdobył III miejsce i otrzymał nagrodę w konkursie plastycznym na ozdobę wielkanocną z odpadów. Konkurs zorganizowany został przez Prezydenta Miasta Chorzów.Gratulujemy sukcesów.

Emilia, Karol, Grzesiu z grupy "Kubusie" oraz Karolina i Sebastian z grupy "Tygryski" uczestniczyli w V Paraspartakiadzie Przedszkolaków z okazji "Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej". Zawody odbyły się w Przedszkolu Integracyjnym nr 16 w Chorzowie.

W czerwcu pożegnaliśmy uroczyście naszych starszaków, którzy od września pójdą już do szkoły. Życzymy im oraz ich rodzicom samych sukcesów i powodzenia na dalszym etapie nauki.