Rok szkolny 2013/2014
Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym!

Za nami już pierwszy konkurs plastyczny, który promował aktywność plastyczną naszych wychowanków: Wspomnienia z wakacji. Najładniej narysowali: Wojtek i Kevin z Krasnali, Liwia i Dawid z grupy Pszczólki, Natalia i Mariusz z grupy Kubusie, Milena i Jessica z grupy Stokrotki, Noemi i Maciek z grupy Tygryski, Emilia i Maja z grupy Motyle. Wszystki wybrane prace zostały wyróżnione a ich twórcy dostali nagrody.

konkurs

W wrześniu teatrzyk lalkowy Baju Baj z Katowic przedstawił nam bajkę "O krasnalach, które uczyły się przechodzić przez ulicę". Bajka ta pomogła dzieciom utrwalić sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

W październiku rozpoczęły się bezpłatne zajęcia dodatkowe: nauka języka angielskiego dla przedszkolaków. Szczegóły w ogłoszeniach.

W październiku dzieci miały okazję wysłuchać audycji muzycznej z muzyką na żywo "Zwierzęta w piosenkach". Dzieki takim spotkaniom dziecko będzie wiedziało jak zachować się podczas koncertu.

Jak co roku starszaki naszego przedszkola wyjechały na jednodniową wycieczkę do planetarium. Celem tej wyprawy było rozbudzenie zainteresowań astonomią. Wszyscy byli pod wrażeniem nocnego nieba oglądanego w dzień pod dachem planetarium.

W naszym przedszkolu dbamy o zdrowie, dlatego dzieci sześcioletnie zameldowane w Chorzowie zostały przebadane w poradni audiologicznej pod kątem słuchu, natomiast wszystkie dzieci przedszkolne lekarz ortopeda zbadał na placówce, by wykryć ewentualne wady postawy.

Dzieci po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w audycji muzycznej na żywo, tym razem z udziałem dwóch muzyków: instrumentalisty klawiszowego i perkusisty. Dzieci poznały brzmienie i możliwośći tych instrumentów, w skupieniu słuchały muzyki z gatunku pop i folk.

Podczas pasowania na przedszkolaka dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedza na temat zasad zachowania się w grupie oraz sprawnością ruchową, obiecały nam uroczyście być grzecznymi przedszkolakami. Na pamiątkę otrzymały dyplomy.

W naszym przedszkolu odbył się kolejny konkurs plastyczny promujący wartości prorodzinne. Tematem konkursu była "Moja rodzina". Dzieci wykonywały prace w domu przy pomocy rodziców. Oto wyniki:

 • I miejsce: Martyna z grupy Pszczółki, Maja z grupy Motyle, Jakub z grupy Pszczółki
 • II miejsce: Emilia z grupy Kubusie, Weronika z grupy Kubusie, Julia z grupy Stokrotki, Martyna i Magda z grup Motyle i Biedronki, Wiktoria z grupy Motyle
 • III miejsce: Milena z grupy Stokrotki, Emilia z grupy Motyle, Zuzia z grupy Krasnale, Jakub z grupy Biedronki

 • Serdecznie gratulujemy!

  13 listopada odiwedził nas niezwykły gość - Sznupek, który wraz z policjantką utrwalał u naszych przedszkolaków zasady bezpieczeństwa, a zwłaszcza przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych. Każda grupa zrobiła sobie ze Sznupkiem zdjęcie, które można obejrzeć na stronie grupy.

  Nasze przedszkole było organizatorem miejskiego konkursu bajkowego, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, oswajanie ich z książką oraz towarzyszącego mu konkursu plastycznego. We współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury gościliśmy reprezentantów 10 przedszkoli. Wygrało Przedszkole nr 23. Zwycięzcom gratulujemy.

  Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo "Nasz Dom", gdzie zebrane pieniądze przekazane zostaną na pomoc rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastepczych. A oto nasz Stworek, który obok ma butlę z grosikami.

  4 grudnia odwiedził nas Górnik. Nasz Gość opowiadał o swoim galowym stroju oraz o ciężkiej pracy na kopalni. Dzięki takim spotkaniom dzieci nabiorą szacunku do tego zawodu, do osób starszych i tradycji regionu śląskiego. Był również krótki pokaz artystyczny przygotowany przez grupę "Tygryski".

  W grudniu mieliśmy również gości, którzy zaprezentowali nam kolędy i piosenki związane z Mikołajem, który oczywiście do naszych grzecznych dzieci trafił jeszcze przed świętami. Celem tego spotania było pielęgnowanie tradycji związanych z obchodzeniem 6 grudnia - Mikołaja.

  Nasze przedszkole uczestniczy w projekcie "Europa w patchworku" w ramach współpracy międzynarodowej eTwinning. W ramach tegoż przedsięwzięcia wraz z dziećmi udało nam się wymalować swój kawałek Europy na płótnie, aby dzieci z innych krajów Europy mogły zobaczyć w jakim miejscu mieszkamy.


  Weronika z grupy "Kubusie" zdobyła I miejsce w miejskim konkursie plastycznym "W oczekiwaniu na gwiazdkę". Zachęcamy dzieci do uczestniczenia w takich konkursach, aby nabierały wiary we własne możliwości i rozwijały talenty.

  Jak co roku, w związku z poznawaniem tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych, odbyło sie świąteczne kolędowanie. Wspólnie śpiewalismy kolędy a grupa "Stokrotki" przedstawiła jasełka.

  W przedszkolu odbywa się konkurs za konkursem, wszystko po to by jeszcze bardziej motywować nasze dzieciaki do działania i rozwijać ich zainteresowania sztuką. W styczniu laureaci rysowali "Sporty zimowe i zabawy na śniegu, w lutym był oczywiście konkurs walentynkowy"

  18 lutego 2014r. odbył się bal przebierańców z wodzirejem i konkusami. Celem balu jest zachęcanie wszystkich do dobrej zabawy poprzez uczestniczenie w tańcach, zwracanie uwagi na zmianę rytmu i tempa muzyki. Zabawa była przednia. Zdjęcia do obejrzenia znajdziecie w galerii.

  24 lutego gościliśmy teatrzyk Bajkowe Skarbki Śląska z przedstawieniem "O dwóch Dorotkach". Dzieci miały możliwość bycia widzem, ocenienia zachowania bohaterek i podziwiania gry aktorskiej i rekwizytów. Więcej zdjęć w galerii.

  W marcu gościliśmy muzyków, którzy zapoznali nas z różnego rodzaju saksofonami. Dzieci miały okazję nie tylko z bliska zobaczyć budowę tego instrumentu, usłyszeć jaki dźwięk on wydaje, ale też muzykować wspólnie z artystami. Więcej zdjęć w galerii (goście).

  W każdej grupie dzieci wymyślały bajeczki oraz rysowały do nich ilustracje. W ten sposób powstały książeczki grupowe, którymi wymianialiśmy się, by każda grupa mogła usłyszeć i zobaczyć zupełnie nowe historie. Dzięki takim akcjom, które prowadzimy corocznie, dzieci mogą poznać etapy tworzenia książki, same w nich uczestniczyć, rozwijac mowę i myślenie.

  21 marca - pierwszego dnia wiosny - całe przedszkole ubrane było na zielono. Żeby zintegrować wszystkie dzieci i uczcić tradycje związane z obchodami pierwszego dnia wiosny poszliśmy do parku "utopić Marzannę".

  W ramach współpracy ze Szkołą Muzyczną oraz umuzykalniania naszych dzieci byliśmy na koncercie przegotowanym przez uczniów tej szkoły, który tym razem odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Dzieci usłyszały utwory grane na różnych instrumentach, tj. skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, puzon, trąbka, gitara.

  W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Chorzowie grupy integracyjne "Kubusie" i "Pszczółki" wybrały się na rynek, gdzie miały możliwość zintegrowania się w zabawach ze śpiewem przed sceną, a następnie odbyły przejażdżkę "niebieskim tramwajem" po Chorzowie odwiedzając starą zajezdnię tramwajową.

  W kwietniu gościliśmy teatrzyk kukiełkowy "Baj" ze spektaklem o tematyce ekologicznej. Dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie utrwalając przy okazji zagadnienia takie jak: zachowanie w lesie, poszanowanie przyrody.

  Odbył się kolejny konkurs rodzinny pt. "Święta Wielkanocne w naszych domach". Nagrody otrzymali: Zuzia, Laura i Emilia z grupy Krasnale oraz Weronika i Emilia z grupy "Kubusie". Gratulujemy.

  W Festiwalu Integracyjnym "Nie jesteś sam", w którym braliśmy udział aby oswoić dzieci z występami publicznymi, grupa "Tygryski" zajęła II miejsce za taniec "Na dzikim zachodzie", grupa "Kubusie" zdobyła wyróżnienie za utwór "Hipopotam Hipo", grupa "Pszczółki zdobyła również wyróżnienie za utwór "Duszki, duszki". Gratulujemy

  W festiwalu przedszkolaków "BOBAS 2014" Amelia Schoppa z grupy Biedronek zdobyła II miejsce za występ solowy, natomiast grupa pani Ani Kiszki - Stokrotki - za swój taniec otrzymała III miejsce. Występy te na pewno dotarczyły dzieciom wielu wrażeń, a odniesione sucesy dodały im wiary we własne siły. Do obejrzenia filmów z występów zapraszamy na naszą stronę facebookową. nasza strona na facebooku

  Dwoje dzieci z grupy "Kubusie" oraz troje dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na kolejną Paraspartakiadę Przedszkolaków zorganizowaną przez Przedszkole Integracyjne nr 16. w Chorzowie. Zawodnicy pokonujawszy swoje ograniczenia wynikające z niepełnosprawności, pełni woli walki i uśmiechu wrócili z medalami, dyplomami oraz nagrodami.

  Dwoje dzieci z grupy "Kubusie" i dwoje z grupy "Pszczółki" uczestniczyło w zabawach integracyjnych "Razem weselej" w Przedszkolu nr 12 w Chorzowie z okazji Dnia godności osób niepełnosprawnych. Dzieci miały okazję poznać inne przedszkole, nowe panie i kolegów. Nabrały ogłady w spotkaniach towarzyskich tego typu i pewności siebie. Więcej zdjęć w galerii.

  28 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Krasiejowa. Wyprawa ta miała na celu zintegrowanie społeczności przedszkolnej, wykształcenie u dzieci umiejętności poruszania się po nieznanym terenie w grupie, poznanie prehistorycznych zwierząt morskich i lądowych, rozwijanie zainteresowań paleontologią, historią i przyrodą. Mimo dość kapryśnej aury pogoda nam dopisała. Dzieci skorzystały ze spaceru, na którym co krok spotkać można było dinozaury różnych gatunków, z rozrywki na placu zabaw, były z wizytą w prehistorycznym oceanarium i w tunelu czasu, gdzie w 3D miały okazję zobaczyć film obrazujący powstawanie życia na ziemi.

  Mateusz Cichos z grupy Motyli został zwycięzcą krajowego konkursu "Moja Polska w 2050 roku". Jesteśmy z niego bardzo dumni, gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentu.

  W przedszkolu odbył się konkurs piosenki przedszkolnej. Podczas prezentowania się przez innymi grupami dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty, w piosence solowej oraz wystąpić przed publicznością w zespole.

  10 czerwca odbył się Festyn Rodzinny na naszym podwórku. Była to jak zwykle okazja do integracji środowiska przedszkolnego, dobrej zabawy dla dzieci i rodziców.

  Grupa starszaków "Motyle" brała udział w corocznej Spartakiadzie Przedszkolaków. Celem tej imprezy jest propagowanie sportowego stylu życia wśród naszym wychowanków.

  Nasze przedszkole otrzymało odznakę "Przedszkole w ruchu"!

  W konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Chorzów na największą ilość zebranych zużytych baterii nasze przedszkole zajęło VII miejsce.