Rok szkolny 2014/2015
Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym!

Za nami już pierwszy konkurs angażujący nie tylko dzieci ale też ich rodziny " Wspomnienia z wakacji - album" Wyróżniono dwie prace: Julii R. z tatą oraz Emilki D. z mamą.

26.09.2014r. gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków Pawła i Grzegorza, którzy w fantastyczny sposób zapoznawali dzieci z rytmem i muzyką wydobywaną z instrumentów na żywo. W roli głównej tym razem wystąpił flet w różnych jego odmianach: od peruwiańskiego poprzez barokowy aż po poprzeczny.

W związku z naszym uczestnictwem w ogólnopolskim programie edukcji zdrowotnej dla przedszkolaków, 30 września wzięliśmy udział w akcji bicia rekordu Guinnessa na największą liczbę osób myjących zęby w tym samym czasie. 95 przedszkolaków po obiedzie razem myło zęby. Nie wiemy czy naszych przedszkolaków bylo najwięcej, ale na pewno akcja ta zachęci nasze dzieci do dbania o higienę jamy ustnej.

W ziązku z tym, że uczymy naszych podopiecznych dbania o siebie obchodziliśmy dzisiaj (2.10.2014)"Dzień promocji zdrowia". Wszystkie dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat zdrowego żywienia i ochrony zębów przed próchnicą.

7 października wszystkie pięciolatki i sześciolatki były na wycieczce w planetarium. Tam miały okazję obejrzeć, przygotowany specjalnie dla dzieci, seans pt."Kometa nad Szwajcarską Doliną". Było to dla większości pierwsze spotkanie z nauką i mamy nadzieję, że nie ostatnie. Wspólnie z rodzicami dbamy o rozwój zainteresowań naszych przedszkolaków. Zdjęcia do obejrzenia na stronie facebook (www.facebook.com/przedszkole9chorzow).

W piątek 10 października odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet przedszkolaków nowych dzieci. Dzieci podzielone na grupę starszą i młodszą miały najpierw do wykonania różne zadania. Wykonanie tych zadań dowodziło dzieciom i ich wychowawcom, że potrafią poradzić sobie z każdym problemem. Po wspólnej zabawie nowe dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka.

Dzieci z grup: Motyle, Tygryski, Stokrotki i Pszczółki były w odwiedzinach u Strażaków. W jednostce Straży Pożarnej miały okazję obejrzeć sprzęt ratunkowy, wozy różnego rodzaju (ciężki i lekkie) i kombinezon ochronny. Wszystko po to, by utrwalić w dzieciach znajomość numeru alarmowego 998 oraz rozbudzić ciekawość tym ważnym dla społeczeństwa zawodem.

Rozwiązaliśmy kolejny konkurs rodzinny, który miał na celu zaktywizowanie rodzin naszych przedszkolaków, zachęcenie ich do współpracy i docenienie walorów jesieni - JESIENNE BUKIETY

Tym razem naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci. Sprawdzili stan wiedzy naszych dzieciaków odnośnie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz znajomość telefonów alarmowych. Okazało się, że przedszkolacy świetnie już znają te numery i wiedzą jak zachować się przechodząc przez jezdnię lub w samochodzie. Każda grupa zrobiła sobie zdjęcie z policyjną maskotką - Sznupkiem.

Dzieci miały też okazję oswoić się z psem, pokonać lęk przed dużym psem oraz poznać zasady zachowania się w obecności psów, takie, by obie strony były z tego kontaktu zadowolone. Zdjęcia na facebooku.

W przedszkolu obchodziliśmy dziś DZIEŃ MISIA. Zabawy miały na celu uwrażliwienie dzieci na los zwierząt, wdrażanie do szacunku dla rzeczy począwszy od pluszowych miśków na sprzętach w sali skończywszy.

Reprezentantka Kubusi Emilka D. zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na Sowę ekologiczną. Gratulujemy talentu!

Nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Poprzez to spotkanie pielęgnujemy polskie tradycje i wprowadzamy w życie naszych dzieciaków odrobinę radości i muzyki.

W każdej grupie odbyły się spotkania jasełkowe dla rodziców i gości. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty, a przede wszystkim kultywować piękną polską tradycję, związaną z obchodami świąt Bożego Narodzenia.

Przedstawienia jasełkowe w wykonianiu Stokrotek i Motyli miały okazję też widzieć dzieci z wszystkich grup, na specjalnie zorganizowanym w tym celu spotkaniu kolędowym. Dzieci występując przed innymi dziećmi nabierały pewności siebie i szlifowały swoje talenty aktorskie.

W konkursie plastycznym "W oczekiwaniu na gwiazdkę", nasze młode talenty z grupy Motyle (Madzia K. i Sara K.)zostały docenione i tym razem zdobyły wyróżnienie i II miejsce.

Kolejnym konkursem, do którego zaprosiliśmy całe rodziny, był konkurs na bajkę - dobranockę. Otrzymaliśmy ciekawe historyjki spisane przez dorosłych a wymyślone wspólnie z dziećmi. Ubogacone ilustracjami w wykonaniu dzieci. Wszystkie bajeczki zostały nagrodzone. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

29 stycznia odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal przebierańców. Dziekujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów. Dzięki nim oraz dzięki zabawom i muzyce wszyscy dobrze się bawili w towarzystwie dzieci z innych grup i poprzebieranych pań. Więcej zdjęć z galerii.

Nasi podopieczni mieli okazję oglądać teatrzyk kukiełkowy Baju Baj z Katowic z przedstawieniem "O kreciku i krasnalach." Dzieci miały okazję nie tylko zaznajomić się z różnego rodzaju kukiełkami, ale też uzmysłowiły sobie, że wszystkie stworzenia na ziemi są potrzebne.

Wraz ze wszystkimi dziećmi z przedszkola byliśmy gośćmi Szkoły Muzycznej. Spotkanie to miało na celu poznanie brzmienia wybranych instrumentów i zachęcenie dzieci do wstąpienia w poczet uczniów tej niezwykłej szkoły.

Pierwszy dzień wiosny uczciliśmy wyjściem do parku róż na tradycyjne topienie Marzanny. W ten sposób mamy nadzieję, że bogate polskie tradycje nie zanikną w najbliższej przyszłości. Zdjęcia w galerii.

Nasi podopieczni badzo dbają o zdrowie, realizujemy programy prozdrowotne, a także uczestniczyliśmy w Dniu Promocji Zdrowia i szkoleniu z zakresu mycia i higieny jamy ustnej. Dwoje dzieci z naszego przedszkola (przedstawicielki Pszczółek: Magda G. i Amelia T.) wzięło udział w konkursie wiedzy o zdrowiu, w którym zajęło czwarte miejsce.

W kwietniu obchodziliśmy Dzień Piosenki. Każda grupa przygotowała i przedstawiła innym dzieciom swoją ulubioną piosenkę. Aby konkurs był bardziej profesjonalny, to wystąpili również soliści i duety. Dzięki takim występom dzieci nabierają pewności siebie oraz zaczynają lepiej radzić sobie ze stresem przed występami publicznymi.

Ostatniego kwietnia gościliśmy w przedszkolu teatr Skarbki Śląska z przedstawieniem o wartości przyjaźni w życiu człowieka. Dzieci miały okazję obejrzeć grę aktorską oraz lalki, a poza tym dobrze się bawić i co nieco przemyśleć. Zdjęcia dostępne na stronie facebooka.

W konkursie BOBAS 2015 Amelka S. z Motyli zajęła III miejsce w kategorii: soliści. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze dzieci nadal będą rozwijać swoje talenty.

13 maja byliśmy na wycieczce w Chlebowej Chacie w miejscowości Górki Małe k.Brennej. Przedszkolaki miały okazję pobiegać, zobaczyć na żywo bydło, króliczki oraz zapoznać się z dawnymi urządzeniami do prac polowych i do pieczenia chleba. Każde dziecko zrobiło sobie swojego placka chlebowego, czyli podpłomyka i mogło go skosztować z miodem, masłem własnej roboty lub ze smalcem. Więcej zdjęć na sronie facebooka i w galerii.