Rok szkolny 2015/2016

Nowy rok szkolny zaczęliśmy w nieco zmienionym składzie, gdyż ze względu na wydłużone godziny pracy poszczególnych oddziałów przybyło nam nauczycieli. Przybyło również nowych przedszkolaków, z czego się bardzo cieszymy i witamy ich serdecznie.

24 września dzieci z grup: Motyle, Tygryski były w odwiedzinach u Strażaków. W jednostce Straży Pożarnej miały okazję obejrzeć sprzęt ratunkowy, wozy różnego rodzaju (ciężki i lekkie) i kombinezon ochronny. Wszystko po to, by utrwalić w dzieciach znajomość numeru alarmowego 998 oraz rozbudzić ciekawość tym ważnym dla społeczeństwa zawodem.

Dzisiaj pan doktor Jerzy Szafranowicz z dobrego serca przeprowadził wśród naszych przedszkolaków badania przesiewowe pod kątem wad postawy, na podstawie których dzieci zostaną skierowane do odpowiednich grup na gimnastyce korekcyjnej.

Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie lalkowe w wykonaniu teatrzyku Baju-Baj oraz spektakt z udziałem aktorów i lalek "Pan Maluśkiewicz i wieloryb". Przedstawienie to było na bardzo wysokim poziomie gry aktorskiej. Dzięki temu dzieci miały możliwość obcowania na żywo ze sztuką teatralną i uczenia się właściwego zachowania podczas spektaklu.

Dla rodziców i dzieci ogłoszony został konkurs na najpiękniejszy bukiet jesienny, mający na celu zaangażowanie rodzin w życie przedszkola. Po zebraniu przyniesionych prac przetrzennych i płaskich jury rozstrzygnęło: I miejsce zdobyła Mirka z mamą, II miejsce - Ania i Kuba z mamą oraz Laura z mamą i babcią, natomiast III miejsce zdobyła: Iwona z mamą. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wykonanie pięknych bukietów.

2.10.2015 odbyło się pasowanie na przedszkolaka dla nowo przyjętych dzieci. Dzieci miały do wykonania różne zadania, musiały wykazać się odwagą i sprytem, po czym przystąpiły do ślubowania i otrzymały dyplomy potwierdzające ich status "PRZEDSZKOLAKA"

23 listopada ponownie odwiedził nas teatr "Bajkowe skarbki śląska" z przedstawieniem "O Skarbniku i Zefliku". Dzieci wzięły czynny udział we fragmentach bajki, żywo reagowały na prezentowane wydarzenia. Była to również okazja do poznania regionalnej kultury i tradycji oraz gwary śląskiej.

Nasze przedszkole było organizatorem konkursu bajkowego, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz wzbogacanie przedszkolnych biblioteczek. W tegorocznej edycji wzięło udział 15 reprezentacji chorzowskich przedszkoli. Konkurs ten nie odbyłby się dzięki współpracy i życzliwości Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie. Wszystkim uczetnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto misia. Dzieci przyniosły tego dnia swoje ulubione misie, uczestniczyły w zabawach z misiami. Celem tego spotkania była przede wszystkim integracja między grupami i wspólna zabawa.

Nasze przedszkole odwiedził Mikołaj.Obdarował wszystkie grzeczne dzieci słodkimi upominkami i upomniał niegrzecznych, którzy obiecali poprawę. Więcej zdjęć na facebooku

Grupa "Kubusie" reprezentowała przedszkole w miejskim przeglądzie spektakli jaselkowych "Pastuszkowie hej"

11.01.2016r dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt "Maniery biedronki Lucynki" w wykonaniu teatru Kanon. Była to kolejna sposobność do pzrypomnienia przedszkolakom zasad dobrego zachowania. Zdjęcia zamieściliśmy na facebooku.

Jak co roku przedszkole nasze przystapiło do ogólnoplskiej akcji "Góra Grosza 2016", której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się do akcji, pobiliśmy rekord zebranych grosików. Na zdjęciu dzieci pomagają liczyć grosiki.

W piątek 22 stycznia w przedszkolu odbył się bal. Dzieci miały okazję zamienić się na chwilę w swojego ulubionego bohatera i potańczyć przy muzyce odtwarzanej przez prawdziwego wodzireja. Dzięki temu mamy nadzieję, że w przyszłości też będą kontynuowały tradycje karnawałowych zabaw. Zdjęcia możecie obejrzeć na facebooku i w galerii.

W dniu 8.02.2016 w przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne, których celem było propagowanie profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz pzrygotowanie dzieci do bezstresowych wizyt w gabinecie dentystycznym. Warsztaty przeprowadziły wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic. Przy okazji przeprowadzono dzieciom wstępne badanie stanu zębów dzieci.

W marcu robiliśmy różne ciekawe rzeczy. Gościł u nas teatrzyk z przedstawieniem "O niegrzecznej Zosi". Przedszkolacy mieli okazję wykazać się znajomością zasad dobrego wychowania i popisać się nimi przed aktorkami.

16 marca byliśmy w Szkole Muzycznej. Dzieci wysłuchały i obejrzały przedstawienie muzyczne "Śpiąca królewna". Poznały nazwy i brzmienie instrumentów, na których można się uczyć w tej szkole. Pozostawiamy rodzicom do rozważenia możliwość zapisania dzieci uzdolnionych muzycznie do tej placówki. Na pewno warto skorzystać z okazji, że tego typu kulturalna placówka znajduje się tak blisko, na terenie naszego miasta.

21 marca obchodziliśmy powitanie wiosny. Może nie było ono tak do końca tradycyjne, bo zamiast w rzece utopiliśmy Marzannę w garnku, ale warunki pogodowe odstraszyły nas w tym dniu od spacerów. Zresztą, Marzannę i tak utopilibyśmy tylko na niby, bo jesteśmy ekologiczni i dzieci wiedzą, że nie wolno ludziom zaśmiecać zbiorników wodnych.

22 marca o godzinie 9.00 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego 113 odbył się turniej piłkarski, w którym wzięły udział dzieci z 22 chorzowskich przedszkoli. Ponad 170 przedszkolaków z Chorzowa rywalizowało ze sobą na boisku. Nasi zawodnicy, reprezentanci grupy Motyli, dzielnie walczyli. Uhonorowano ich za to medalami i upominkami. Zdjęcia w galerii.

Reprezentanci naszego przedszkola: Kacper z grupy "Kubusie" oraz Hubert i Jakub z grupy "Tygryski" uczestniczyli w XIV Prezentacjach Kultury Europejskiej. Hubert i Mateusz brali udział w konkursie wiedzy, natomiast Kacper w konkursie plastycznym, gdzie zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy uczestnikom.

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pilkarzami Ruchu Chorzów. Może będzie ono inspiracją dla naszych chłopców i wzbudzi w nich nowe zainteresowania piłką nożną i sportem w ogóle?

Miesiąc kwiecień i maj to miesiące obfitujące w różnego rodzaju festiwale i przeglądy, w których jak co roku wzięliśmy udział. Pszczółki i Motyle wzięły udział w Kubusiu Puchatku, Kubusie i Tygryski były na konkursie zespołów instegracyjnych "Nie jesteś sam", Krasnale były na Bobasie. I okazało się, że wkład pracy dzieci i ich przygotowanie docenili nie tylko rodzice ale i jury. Kubusie zdobyły III miejsce w kategorii wokalnej, na III miejsce zasłużyły również Krasnale w kategorii woklanej - zespoły na Bobasie. Tygryski w kategorii tanecznej otrzymały I miejsce! Gratulujemy wszystkim sukcesów i życzymy następnych.

Do sukcesów musimy też zaliczyć I miejsce w finale XXII edycji konkursu przedszkolakó "Chorzów - moje miasto" zajęte przez przedstawicieli naszego przedszkola z grupy Motyli przygotowanych przez panią Asię K. Konkurs ten miał na celu zaznajomienie dzieci z "naszą małą ojczyzną", z zabytkami, ważnymi miejscami i symbolami miasta Chorzowa

Dzień dziecka poprzedził w naszym przedszkolu Dzień Sportu, który był świetną okazją do propagowania ruchu na świeżym powietrzu i dobrej zabawy z nagrodami. Pojawił się też element rywalizacji, bo jednak będzie on często obecny w życiu dzieci, więc musimy do tego przygotowywać naszych przedszkolaków od dziecka.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" grupka uczennic Gimnazjum nr 1 przez cały rok szkolny dzieciom z grupy "Kubusie" czytała bajki. Po każdym spotkaniu dzieci rysowały ilustracje. Podsumowaniem spotkań były zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały zakladki do książki, a na kolejnym spotkaniu odbyl się konkurs wiedzy o bajkach.

6 czerwca byliśmy na wycieczce w ogrodzie botanicznym w Mikołowie. Dzieci skorzystały w tym dniu ze wspaniałej pogody, obejrzały zdjęcia śląskich fotografów wyeksponowane w ogrodzie i galerię rzeźb. Najwiekszą atrakcją dla najmłodszych był ogronych rozmiarów plac zabaw, gdzie dzieci miło i bezpiecznie spędziły czas na zabawie. Zdjęcia znajdziecie na fecebooku i w naszej galerii.